Royal Freshwater Bay Yacht Club

Provisional Results for 18/12/2018

International Dragon Class Test Race Result

Start time: 09:00
Over LineOn H'capBoat NoBoat NameSkipper/CrewFinish Code
1 1 HKG1 AUS181 M.Castagnet (Hong Kong) FIN
2 2 RUS27 Annapurna A.Loginov-&.Vadim Statsenko & Alexander Shalagin (Russia) FIN
3 3 AUS109 Aeolus P.Bowman-&.Jennie Fitzhardinge & Ben Fitzhardinge (Australia) FIN
4 4 TUR1212 Provessa Dragon A.Beadsworth-&.Ali Tezdiker & Simon Fry (Turkey) FIN
5= 5= AUS177 ASA D.Blanksby (Australia) DNC
5= 5= AUS203 Tatsu A.Foulkes-&.Andrew Bennett & Matthew Stafford (Australia) DNC
5= 5= AUS201 Wizzardry R.Chatfield-&.Peter Massee & Karen Chatfield (Australia) DNC
5= 5= AUS198 Whim R.Hammond-&.Tony Yates & Arthur Phillips (Australia) DNC
5= 5= AUS197 Gazelle XIV J.Anderson-&.Brian Thornley & Freek Bijlsma (Australia) DNC
5= 5= AUS193 Adios III G.Aldersea-&.Jonny Warren & James Aldersea (Australia) DNC
5= 5= AUS191 Relentless D.Lynn-&.Jack Lynn & (Australia) DNC
5= 5= AUS179 Imagination D.Daniel (Australia) DNC
5= 5= AUS210 Linnea S.Prosser-&.Mark Glew & Stephen Wray (Australia) DNC
5= 5= AUS176 Amazing Grace A.Moss-&.Charles Stanton & Jeremy Nolan (Australia) DNC
5= 5= AUS160 Archernar M.Walters-&.Tim Harrison & Owen Ready (Australia) DNC
5= 5= AUS144 Hotspur E.Prieto-Low-&.Brad Stout & John Low (Australia) DNC
5= 5= RUS76 Rocknrolla D.Samokhin-&.Andrey Kirilyuk & Alexey Busheuv (Russia) DNC
5= 5= JPN56 YRed P.Gilmour-&.Yasuhiro Yaji & Sam Gilmour (Japan) DNC
5= 5= AUS184 Taranui S.Locke-&.Reuben Rosolin & Pat Vos (Australia) DNC
5= 5= AUS224 Akula M.Whitnall-&.Steven Cole & Chritain Brook & Andris Blankenburg (Australia) DNC
5= 5= GER1058 Sabine IV K.Michael Schaper-&.Jochen Schuemann & Klaus Skripalle (Germany) DNC
5= 5= GBR820 Louise Racing G.Gordon-&.Ruairidh Scott & Sophia Weguelin (Great Brittain) DNC
5= 5= GBR819 Fever K.Diederichs-&.Jamie Lea & Diego Negri (Great Brittain) DNC
5= 5= GBR802 Tarakona H.Howard-&.Jacqui Crawford & (Great Brittain) DNC
5= 5= GBR763 Bertie S.Barter-&.James Barter & Donald Wilks (Great Brittain) DNC
5= 5= GBR600 PennyFarthing R.Campbell-&.Richard Timms & Andrew Biddle (Great Brittain) DNC
5= 5= AUS204 Liquidity R.Franklin-&.Stephen Collibee & Phil Burgess (Australia) DNC
5= 5= AUS228 Mirage Z.Ridgeway-&.Terence Grundy & Phillip Grundy (Australia) DNC
5= 5= AUS205 Karabos IX N.Rogers-&.Leogh Behrens & Simon Burrows (Australia) DNC
5= 5= AUS223 Canewdon Witch T.Ford-&.Graeme Fardon & David Hay (Australia) DNC
5= 5= AUS221 Saphira I.Malley-&.John Hay & Jasper Harding (Australia) DNC
5= 5= AUS219 Blue Marlin S.Anderson-&.John Moncrieff & Harry Coulson & Caroline Gibson (Australia) DNC
5= 5= AUS218 Indulgence K.Palassis-&.Stephan Eyssautier & Tim Coleman (Australia) DNC
5= 5= AUS214 Scoundrel W.Packer-&.Julian Harding & Jock Packer (Australia) DNC
5= 5= AUS213 Shapes G.Totterdell-&.Shane Yensch & Chris Maclean (Australia) DNC
5= 5= AUS211 French Connection R.Packer-&.John Longley & Matt Maxted (Australia) DNC
5= 5= NED411 Olinghi C.Ten Wolde-&.Juliette Ten Wolde & Pedro Andrade & Janka Holan (Netherlands) DNC

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 0
last updated on 18/12/2018
By system administrator