Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 13/11/2021

Division 1 Geographe Series Race 2

Start time: 13:53
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-B.Biggs Bruce Wallace John Milne Greg Simpson Lara Hoole Kevin Smith 1.0000 15:17:09 1:23:43 1:23:43 1 1 FIN 0:00
GB2 Jean Genie K.Waller-C.J Waller Keith Stewart Peter Godley .9390 15:34:48 1:41:22 1:35:11 3 2 FIN 11:28
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Roger Wingett 1.1000 15:32:47 1:39:21 1:49:17 2 3 FIN 25:34

Mixed Catamarans - Handicap Geographe Series Race 2

Start time: 14:03
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6428 Cliff Hanger C.Rolfe .6530 15:31:08 1:27:42 0:57:16 3 1 FIN 0:00
6408 Catatonic P.Hawley .7000 15:36:40 1:33:14 1:05:16 4 2 FIN 8:00
6416 ? N.Wood .6250 15:49:17 1:45:51 1:06:09 6 3 FIN 8:53
6440 Gate T.Anderson .6500 15:46:46 1:43:20 1:07:10 5 4 FIN 9:54
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1000 15:13:16 1:09:50 1:16:49 1 5 FIN 19:33
AUS325 Esoteric G.Cracknell-S.Green .9410 15:26:01 1:22:35 1:17:43 2 6 FIN 20:27

Mixed Catamarans - Yardstick Geographe Series Race 2

Start time: 14:03
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 94. 15:31:08 1:27:42 1:33:18 3 1 FIN 0:00
6408 Catatonic P.Hawley 94. 15:36:40 1:33:14 1:39:11 4 2 FIN 5:53
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 15:13:16 1:09:50 1:47:26 1 3 FIN 14:08
6416 ? N.Wood 94. 15:49:17 1:45:51 1:52:36 6 4 FIN 19:19
6440 Gate T.Anderson 84. 15:46:46 1:43:20 2:03:01 5 5 FIN 29:43
AUS325 Esoteric G.Cracknell-S.Green 63.5 15:26:01 1:22:35 2:10:03 2 6 FIN 36:45

Sharpie Geographe Series Race 2

Start time: 13:58
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-K.Sims Dusty Hedley .8340 15:33:43 1:35:17 1:19:28 2 1 FIN 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Cassellas Kain Ayers .9280 15:34:36 1:36:10 1:29:15 3 2 FIN 9:47
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims .9110 15:37:30 1:39:04 1:30:15 4 3 FIN 10:47
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 1.0110 15:30:57 1:32:31 1:33:32 1 4 FIN 14:04

Tasar Geographe Series Race 2

Start time: 14:08
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler .8900 15:35:23 1:26:57 1:17:23 3 1 FIN 0:00
2878 Fire Fly A.Mann-D.Rae Buktenika .9610 15:33:15 1:24:49 1:21:31 1 2 FIN 4:08
2860 Unleashed D.Dixon-B.Horton .9510 15:35:01 1:26:35 1:22:20 2 3 FIN 4:57
2138 Charisma O.Roodhouse-B.Roodhouse .8930 15:47:01 1:38:35 1:28:02 5 4 FIN 10:39
2658 Crisp D.Dixon-C.Melvin 1.0020 15:37:44 1:29:18 1:29:29 4 5 FIN 12:06

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 20/11/2021
By System Administrator