Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 20/02/2021

Division 1 Club Championship Heat 6 (passage)

Start time: 13:06
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Carma Walker Keith Stewart Merv Forster .9488 15:33:03 2:26:55 2:19:24 1 1 FIN 0:00
GB111 Ziggy Stardust J.Ayres-P.Simpson Jordan Ayres .8686 15:57:51 2:51:43 2:29:09 5 2 FIN 9:45
GB137 Sky Rider D.Watts-Z.Nicholls Kendall Barrow Alex Higgins Reg Rankin .9085 15:55:25 2:49:17 2:33:48 3 3 FIN 14:24
GB68 Electric Tram B.Brown-B.Biggs Darryl Taylor Bruce Wallace Will Oldfield John Milne .9685 15:51:06 2:44:58 2:39:46 2 4 FIN 20:22
GB585 Full On D.Evans-D.Kelly Barry MacLennan Rod Simmonds Phil Rossiter David Forster Roger Wingett .9389 15:57:31 2:51:23 2:40:55 4 5 FIN 21:31
GB55 Solstice P.Manolas-J.Lethlean Grant Lodge 1.0000 16:09:49 3:03:41 3:03:41 6 6 FIN 44:17

Division 1 yardstick Club Championship Heat 6 (passage)

Start time: 13:06
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Carma Walker Keith Stewart Merv Forster 94.5 15:33:03 2:26:55 2:35:28 1 1 FIN 0:00
GB137 Sky Rider D.Watts-Z.Nicholls Kendall Barrow Alex Higgins Reg Rankin 103.362 15:55:25 2:49:17 2:43:47 3 2 FIN 8:19
GB111 Ziggy Stardust J.Ayres-P.Simpson Jordan Ayres 103.827 15:57:51 2:51:43 2:45:23 5 3 FIN 9:55
GB68 Electric Tram B.Brown-B.Biggs Darryl Taylor Bruce Wallace Will Oldfield John Milne 98. 15:51:06 2:44:58 2:48:20 2 4 FIN 12:52
GB55 Solstice P.Manolas-J.Lethlean Grant Lodge 103.362 16:09:49 3:03:41 2:57:43 6 5 FIN 22:14
GB585 Full On D.Evans-D.Kelly Barry MacLennan Rod Simmonds Phil Rossiter David Forster Roger Wingett 95.5 15:57:31 2:51:23 2:59:28 4 6 FIN 23:59

Mixed Catamarans - Handicap Club Championship Heat 7

Start time: 14:16
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley .7820 15:49:53 1:33:45 1:13:19 5 1 FIN 0:00
6428 Cliff Hanger C.Rolfe .7810 15:50:25 1:34:17 1:13:38 6 2 FIN 0:19
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1310 15:30:21 1:14:13 1:23:56 1 3 FIN 10:37
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 1.0040 15:39:53 1:23:45 1:24:05 3 4 FIN 10:46
1701 Caipirinna P.Togno-T.Anderson 1.0920 15:37:03 1:20:55 1:28:22 2 5 FIN 15:03
AUS251 Esoteric G.Cracknell-A.Rowell 1.0120 15:45:24 1:29:16 1:30:20 4 6 FIN 17:01

Mixed Catamarans - Yardstick Club Championship Heat 7

Start time: 14:16
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley 95. 15:49:53 1:33:45 1:38:41 5 1 FIN 0:00
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 95. 15:50:25 1:34:17 1:39:15 6 2 FIN 0:34
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 15:30:21 1:14:13 1:54:11 1 3 FIN 15:30
1701 Caipirinna P.Togno-T.Anderson 70. 15:37:03 1:20:55 1:55:36 2 4 FIN 16:55
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 71. 15:39:53 1:23:45 1:57:57 3 5 FIN 19:16
AUS251 Esoteric G.Cracknell-A.Rowell 72. 15:45:24 1:29:16 2:03:59 4 6 FIN 25:18

Mixed monos Club Championship Heat 7

Start time: 14:21
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell 1.0880 15:46:34 1:25:26 1:32:57 1 1 FIN 0:00

Mixed Monos - Yardstick Club Championship Heat 7

Start time: 14:21
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell 1.064 15:46:34 1:25:26 133:49:27 1 1 FIN 0:00

Sharpie Club Championship Heat 7

Start time: 14:11
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning .8800 15:42:02 1:30:54 1:20:00 1 1 FIN 0:00
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims .8100 15:53:16 1:42:08 1:22:44 4 2 FIN 2:44
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Kain Ayres .8240 15:56:18 1:45:10 1:26:39 5 3 FIN 6:39
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Sheene J Cassellas .9430 15:45:27 1:34:19 1:28:56 2 4 FIN 8:56
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Russell Smith .9800 15:48:13 1:37:05 1:35:09 3 5 FIN 15:09

Sharpie Yardstick Club Championship Heat 7

Start time: 14:11
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 95. 15:42:02 1:30:54 1:35:41 1 1 FIN 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Sheene J Cassellas 95. 15:45:27 1:34:19 1:39:17 2 2 FIN 3:36
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Russell Smith 95. 15:48:13 1:37:05 1:42:12 3 3 FIN 6:31
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims 95. 15:53:16 1:42:08 1:47:31 4 4 FIN 11:49
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Kain Ayres 95. 15:56:18 1:45:10 1:50:42 5 5 FIN 15:01

Tasar Club Championship Heat 7

Start time: 14:21
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2905 Race Face B.Skeggs-A.Stock .9020 15:43:01 1:21:53 1:13:52 5 1 FIN 0:00
2878 Fire Fly A.Mann-P.Mann 1.0350 15:35:56 1:14:48 1:17:25 1 2 FIN 3:33
2860 Unleashed D.Dixon-J.Blake 1.0230 15:37:19 1:16:11 1:17:56 2 3 FIN 4:04
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler 1.0190 15:37:53 1:16:45 1:18:12 3 4 FIN 4:20
2321 Charisma O.Roodhouse-B.Roodhouse .9820 15:41:57 1:20:49 1:19:22 4 5 FIN 5:30

Tasar Yardstick Club Championship Heat 7

Start time: 14:21
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2878 Fire Fly A.Mann-P.Mann 108. 15:35:56 1:14:48 1:09:16 1 1 FIN 0:00
2860 Unleashed D.Dixon-J.Blake 108. 15:37:19 1:16:11 1:10:32 2 2 FIN 1:17
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler 108. 15:37:53 1:16:45 1:11:04 3 3 FIN 1:48
2321 Charisma O.Roodhouse-B.Roodhouse 108. 15:41:57 1:20:49 1:14:50 4 4 FIN 5:34
2905 Race Face B.Skeggs-A.Stock 108. 15:43:01 1:21:53 1:15:49 5 5 FIN 6:34

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 27/02/2021
By System Administrator