Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 16/01/2021

Cruisers division 3 Passage Series Race 5

Start time: 13:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB32 Ruby Tuesday P.Godley-S.Monck Doug Kelly 1. 15:05:37 1:54:53 1:53:53 1 1 FIN 0:00
R20 Caramia R.McDonald-D.Lawler Ron Carterton 1. 15:29:40 2:18:56 2:17:56 2 2 FIN 24:03
DB99 Kwilena S.Davies-A.Paterson 1. 15:58:24 2:47:40 2:46:40 3 3 FIN 52:47
GB55 Solstice P.Manolas-J.Lethlean Grant Lodge 1. 15:58:55 2:48:11 2:47:11 4 4 FIN 53:18

Division 1 Passage Series Race 5 Dunsborough

Start time: 13:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB585 Full On D.Evans-D.Kelly Barry MacLennan Rod Simmonds Phil Rossiter David Forster Roger Wingett .9269 15:24:07 2:23:23 2:12:54 1 1 FIN 0:00
GB137 Sky Rider D.Watts-Z.Nicholls Kendall Barrow Alex Higgins Reg Rankin .9045 15:32:30 2:31:46 2:17:16 5 2 FIN 4:22
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Carma Walker Keith Stewart Merv Forster .9488 15:29:12 2:28:28 2:20:52 3 3 FIN 7:58
GB68 Electric Tram B.Brown-B.Biggs Darryl Taylor Bruce Wallace Will Oldfield John Milne .9695 15:28:02 2:27:18 2:22:48 2 4 FIN 9:54
R20 Caramia R.McDonald-D.Lawler Ron Carterton .9980 15:29:40 2:28:56 2:28:38 4 5 FIN 15:44
GB55 Solstice P.Manolas-J.Lethlean Grant Lodge .9980 15:58:55 2:58:11 2:57:50 6 6 FIN 44:56

Division 1 yardstick Passage Series Race 4

Start time: 13:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB137 Sky Rider D.Watts-Z.Nicholls Kendall Barrow Alex Higgins Reg Rankin 103.362 15:32:30 2:31:46 2:26:50 5 1 FIN 0:00
R20 Caramia R.McDonald-D.Lawler Ron Carterton 100. 15:29:40 2:28:56 2:28:56 4 2 FIN 2:06
GB585 Full On D.Evans-D.Kelly Barry MacLennan Rod Simmonds Phil Rossiter David Forster Roger Wingett 95.5 15:24:07 2:23:23 2:30:08 1 3 FIN 3:19
GB68 Electric Tram B.Brown-B.Biggs Darryl Taylor Bruce Wallace Will Oldfield John Milne 98. 15:28:02 2:27:18 2:30:18 2 4 FIN 3:29
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Carma Walker Keith Stewart Merv Forster 94.5 15:29:12 2:28:28 2:37:06 3 5 FIN 10:17
GB55 Solstice P.Manolas-J.Lethlean Grant Lodge 103.362 15:58:55 2:58:11 2:52:23 6 6 FIN 25:33

Division 2 Passage Series Race 5 Dunsborough

Start time: 13:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB32 Ruby Tuesday P.Godley-S.Monck Doug Kelly 1.0080 15:05:37 1:59:53 2:00:51 1 1 FIN 0:00

Division 2 Yardstick Passage Series Race 5 Dunsborough

Start time: 13:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB32 Ruby Tuesday P.Godley-S.Monck Doug Kelly 1. 15:05:37 1:59:53 199:48:20 1 1 FIN 0:00

Mixed Catamarans - Handicap Club Championship Heat 5

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley .7660 15:17:02 1:11:18 0:54:37 2 1 FIN 0:00
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1230 15:02:30 0:56:46 1:03:45 1 2 FIN 9:08
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 1.0060 15:17:49 1:12:05 1:12:31 3 3 FIN 17:54
1701 Caipirinna P.Togno-T.Anderson 1.0940 14:57:27 4= 4= RET 0:00

Mixed Catamarans - Yardstick Club Championship Heat 5

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley 95. 15:17:02 1:11:18 1:15:03 2 1 FIN 0:00
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 15:02:30 0:56:46 1:27:20 1 2 FIN 12:17
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 70. 15:17:49 1:12:05 1:42:59 3 3 FIN 27:55
1701 Caipirinna P.Togno-T.Anderson 70. 14:57:27 4= 4= RET 0:00

Mixed monos Club Championship Heat 5

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell 1.0720 15:12:55 1:02:11 1:06:40 1 1 FIN 0:00

Mixed Monos - Yardstick Club Championship Heat 5

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell 1.064 15:12:55 1:02:11 97:24:18 1 1 FIN 0:00

Sharpie Club Championship Heat 5

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Russell Smith .9400 15:03:22 1:02:38 0:58:53 1 1 FIN 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Sheene J Cassellas .9030 15:09:09 1:08:25 1:01:47 3 2 FIN 2:54
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims .8500 15:16:04 1:15:20 1:04:02 5 3 FIN 5:09
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Kain Ayres .9040 15:11:37 1:10:53 1:04:05 4 4 FIN 5:12
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 1.0200 15:07:05 1:06:21 1:07:41 2 5 FIN 8:48

Sharpie Yardstick Club Championship Heat 5

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Russell Smith 95. 15:03:22 1:02:38 1:05:56 1 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 95. 15:07:05 1:06:21 1:09:51 2 2 FIN 3:55
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Sheene J Cassellas 95. 15:09:09 1:08:25 1:12:01 3 3 FIN 6:05
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Kain Ayres 95. 15:11:37 1:10:53 1:14:37 4 4 FIN 8:41
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims 95. 15:16:04 1:15:20 1:19:18 5 5 FIN 13:22

Tasar Club Championship Heat 5

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2860 Unleashed D.Dixon-J.Blake 1.0050 15:03:02 0:52:18 0:52:34 2 1 FIN 0:00
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler .9950 15:04:15 0:53:31 0:53:15 3 2 FIN 0:41
2878 Fire Fly A.Mann-P.Mann 1.0230 15:02:55 0:52:11 0:53:23 1 3 FIN 0:49
2321 Charisma O.Roodhouse-B.Roodhouse .9880 15:08:51 0:58:07 0:57:25 4 4 FIN 4:51
2658 Crisp D.Dixon-C.Melvin .9800 00:00:00 5= 5= DSQ 0:00

Tasar Yardstick Club Championship Heat 5

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2878 Fire Fly A.Mann-P.Mann 108. 15:02:55 0:52:11 0:48:19 1 1 FIN 0:00
2860 Unleashed D.Dixon-J.Blake 108. 15:03:02 0:52:18 0:48:26 2 2 FIN 0:06
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler 108. 15:04:15 0:53:31 0:49:33 3 3 FIN 1:14
2321 Charisma O.Roodhouse-B.Roodhouse 108. 15:08:51 0:58:07 0:53:49 4 4 FIN 5:30
2658 Crisp D.Dixon-C.Melvin 108. 00:00:00 5= 5= DSQ 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 3/03/2021
By System Administrator