Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 09/01/2021

Division 1 Passage Series Race 4

Start time: 13:07
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne Marion Mcrae Richard Rowell Tessa Rowell Jeremy Hedley .8187 15:44:47 2:37:08 2:08:39 4 1 FIN 0:00
GB137 Sky Rider D.Watts-Z.Nicholls Kendall Barrow Alex Higgins .9005 15:41:25 2:33:46 2:18:28 3 2 FIN 9:49
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Phil Rossiter Doug Kelly .9269 15:39:21 2:31:42 2:20:37 2 3 FIN 11:58
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard-P.Simpson John Ayres Jordan Ayres .8616 15:53:07 2:45:28 2:22:34 5 4 FIN 13:55
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Carma Walker Winston Garret Natalie King .9508 15:38:43 2:31:04 2:23:38 1 5 FIN 14:59

Division 1 yardstick Passage Series Race 4

Start time: 13:07
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne Marion Mcrae Richard Rowell Tessa Rowell Jeremy Hedley 106.5 15:44:47 2:37:08 2:27:33 4 1 FIN 0:00
GB137 Sky Rider D.Watts-Z.Nicholls Kendall Barrow Alex Higgins 103.827 15:41:25 2:33:46 2:28:06 3 2 FIN 0:33
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Phil Rossiter Doug Kelly 96.2 15:39:21 2:31:42 2:37:42 2 3 FIN 10:09
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Carma Walker Winston Garret Natalie King 95.5 15:38:43 2:31:04 2:38:11 1 4 FIN 10:39
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard-P.Simpson John Ayres Jordan Ayres 103.827 15:53:07 2:45:28 2:39:22 5 5 FIN 11:49

Division 2 Passage Series Race 4 - Race Abandoned

Division 2 Yardstick Passage Series Race 4 - Race Abandoned

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 2 Heat 1

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley .7500 15:01:57 0:56:18 0:42:14 1 1 FIN 0:00
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 1.0020 00:00:00 2= 2= DSQ 0:00

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 2 Heat 2

Start time: 15:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley .7580 15:47:19 0:31:40 0:24:00 2 1 FIN 0:00
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 1.0020 15:46:16 0:30:37 0:30:41 1 2 FIN 6:41

Mixed Catamarans - Yardstick Short Course Series 2 Heat 1

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley 95. 15:01:57 0:56:18 0:59:16 1 1 FIN 0:00
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 70. 00:00:00 2= 2= DSQ 0:00

Mixed Catamarans - Yardstick Short Course Series 2 Heat 2

Start time: 15:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley 95. 15:47:19 0:31:40 0:33:20 2 1 FIN 0:00
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 70. 15:46:16 0:30:37 0:43:44 1 2 FIN 10:24

Mixed monos Short Course Series 2 Heat 1

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
3186 Black Betty R.Howell-L.Howell 1.0000 00:00:00 1= 1= DSQ 0:00

Sharpie Short Course Series 2 Heat 1

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning .9600 14:57:25 0:56:46 0:54:30 1 1 FIN 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas .9830 14:59:15 0:58:36 0:57:36 2 2 FIN 3:06
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-K.Sims Ben Houghton .9840 15:00:53 1:00:14 0:59:16 3 3 FIN 4:46
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims .8500 00:00:00 4= 4= RET 0:00

Sharpie Short Course Series 2 Heat 2

Start time: 15:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Peter Browne .8600 15:40:10 0:29:31 0:25:23 2 1 FIN 0:00
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims .8500 15:42:11 0:31:32 0:26:48 5 2 FIN 1:25
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-K.Sims Ben Houghton .9440 15:39:57 0:29:18 0:27:40 1 3 FIN 2:17
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas .9830 15:40:38 0:29:59 0:29:28 4 4 FIN 4:05
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 1.0400 15:40:15 0:29:36 0:30:47 3 5 FIN 5:24

Tasar Short Course Series 2 Heat 1

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck .9680 15:01:35 0:50:56 0:49:18 1 1 FIN 0:00
2860 Unleashed D.Dixon-B.Roodhouse .9930 15:01:59 0:51:20 0:50:58 3 2 FIN 1:40
2878 Fire Fly A.Mann-P.Mann 1.0110 15:01:46 0:51:07 0:51:41 2 3 FIN 2:23

Tasar Short Course Series 2 Heat 2

Start time: 15:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck .9920 15:51:01 0:30:22 0:30:07 2 1 FIN 0:00
2878 Fire Fly A.Mann-P.Mann 1.0110 15:50:27 0:29:48 0:30:08 1 2 FIN 0:01
2860 Unleashed D.Dixon-B.Roodhouse 1.0050 15:51:37 0:30:58 0:31:07 3 3 FIN 1:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 30/01/2021
By System Administrator