Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 19/12/2020

Division 1 Geographe Series Race 2 resail

Start time: 14:01
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne +?? .8187 15:28:30 1:27:08 1:11:20 4 1 FIN 0:00
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Simmonds David Forster Phil Rossiter .9309 15:20:38 1:19:16 1:13:47 2 2 FIN 2:27
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Carma Walker .9508 15:19:24 1:18:02 1:14:12 1 3 FIN 2:52
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Bill Biggs John Milne Lara Hoole Darryl Taylor Bruce .9695 15:24:43 1:23:21 1:20:48 3 4 FIN 9:28

Division 1 yardstick Geographe Series Race 2 Resail

Start time: 14:01
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne +?? 106.5 15:28:30 1:27:08 1:21:49 4 1 FIN 0:00
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Carma Walker 94.5 15:19:24 1:18:02 1:22:34 1 2 FIN 0:46
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Simmonds David Forster Phil Rossiter 95.5 15:20:38 1:19:16 1:23:00 2 3 FIN 1:11
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Bill Biggs John Milne Lara Hoole Darryl Taylor Bruce 98. 15:24:43 1:23:21 1:25:03 3 4 FIN 3:14

Mixed Catamarans - Handicap Geographe Series Race 2 resail

Start time: 14:11
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner .9940 15:11:41 1:00:19 0:59:57 2 1 FIN 0:00
1701 Caipirinna P.Togno-B.Anderson 1.0900 15:07:48 0:56:26 1:01:31 1 2 FIN 1:34
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1230 00:00:00 3= 3= DNS 0:00
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 1.0120 00:00:00 3= 3= RET 0:00

Mixed Catamarans - Yardstick Geographe Series Race 2 resail

Start time: 14:11
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
1701 Caipirinna P.Togno-B.Anderson 70. 15:07:48 0:56:26 1:20:37 1 1 FIN 0:00
1651 CK Sunrise C.Beauchamp-K.Gardiner 70. 15:11:41 1:00:19 1:26:10 2 2 FIN 5:33
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 00:00:00 3= 3= DNS 0:00
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 63.5 00:00:00 3= 3= RET 0:00

Mixed monos Geographe Series Race 2

Start time: 14:16
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell 1.0640 15:24:41 1:08:19 1:12:41 1 1 FIN 0:00

Sharpie Geographe Series Race 2 resail

Start time: 14:06
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Browne Kain Ayres .9040 15:22:37 1:16:15 1:08:56 2 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning .9600 15:19:11 1:12:49 1:09:54 1 2 FIN 0:58
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas 1.0230 15:22:55 1:16:33 1:18:19 3 3 FIN 9:23
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Andrew .9400 15:30:18 1:23:56 1:18:54 4 4 FIN 9:58
WA805 No Regrets R.Shortridge-J.Sims Paul Sims .8500 00:00:00 5= 5= RET 0:00

Tasar Geographe Series Rce 2 resail

Start time: 14:16
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler .9710 15:14:07 0:57:45 0:56:05 2 1 FIN 0:00
2321 Charisma O.Roodhouse-L.Putt .9760 15:13:52 0:57:30 0:56:07 1 2 FIN 0:02
2658 Unleashed D.Dixon-B.Roodhouse .9930 15:16:23 1:00:01 0:59:36 3 3 FIN 3:31
2680 Crisp D.Dixon-C.Melvin .9860 15:21:59 1:05:37 1:04:42 4 4 FIN 8:37

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 9/01/2021
By System Administrator