Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 12/12/2020

Division 1 Club Championship Heat 4

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Bill Biggs John Milne Lara Hoole Darryl Taylor Bruce .9615 15:47:32 1:47:11 1:43:03 1 1 FIN 0:00
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard-P.Simpson John Ayres Jordan Ayres .8576 16:04:19 2:03:58 1:46:19 3 2 FIN 3:16
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Zac Nicholls Kendall Barrow .9005 15:59:52 1:59:31 1:47:37 2 3 FIN 4:34
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Simmonds David Forster Phil Rossiter .9269 15:53:25 4= 4= DSQ 0:00

Division 1 yardstick Club Championship Heat 4

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Bill Biggs John Milne Lara Hoole Darryl Taylor Bruce 98. 15:47:32 1:47:11 1:49:22 1 1 FIN 0:00
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Zac Nicholls Kendall Barrow 103.362 15:59:52 1:59:31 1:55:38 2 2 FIN 6:16
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard-P.Simpson John Ayres Jordan Ayres 103.827 16:04:19 2:03:58 1:59:24 3 3 FIN 10:02
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Simmonds David Forster Phil Rossiter 96.2 15:53:25 4= 4= DSQ 0:00

Mixed Catamarans - Handicap Club Championship Heat 4

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6440 Gate T.Anderson .6540 16:14:53 2:04:32 1:21:27 6 1 FIN 0:00
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 1.0080 15:39:07 1:28:46 1:29:29 2 2 FIN 8:02
6408 Catatonic P.Hawley .7500 16:10:15 1:59:54 1:29:56 5 3 FIN 8:29
6428 Cliff Hanger C.Rolfe .7700 16:09:39 1:59:18 1:31:52 4 4 FIN 10:25
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1250 15:37:22 1:27:01 1:37:54 1 5 FIN 16:27
1701 Caipirinna P.Togno-A.Rowell 1.0930 15:51:44 1:41:23 1:50:49 3 6 FIN 29:22

Mixed Catamarans - Yardstick Club Championship Heat 4

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 95. 16:09:39 1:59:18 2:05:35 4 1 FIN 0:00
6408 Catatonic P.Hawley 95. 16:10:15 1:59:54 2:06:13 5 2 FIN 0:38
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 15:37:22 1:27:01 2:13:52 1 3 FIN 8:18
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 63.5 15:39:07 1:28:46 2:19:47 2 4 FIN 14:13
6440 Gate T.Anderson 87. 16:14:53 2:04:32 2:23:09 6 5 FIN 17:34
1701 Caipirinna P.Togno-A.Rowell 70. 15:51:44 1:41:23 2:24:50 3 6 FIN 19:15

Sharpie Club Championship Heat 4

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas .9430 16:02:36 1:57:15 1:50:34 2 1 FIN 0:00
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Merv Forster .9400 16:03:57 1:58:36 1:51:29 3 2 FIN 0:55
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Dusty Hedley .9440 16:10:06 2:04:45 1:57:46 4 3 FIN 7:12
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 1.0400 16:00:30 1:55:09 1:59:45 1 4 FIN 9:11
WA805 No Regrets R.Shortridge-J.Sims Paul Sims .8500 00:00:00 5= 5= RET 0:00

Sharpie Yardstick Club Championship Heat 4

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 95. 16:00:30 1:55:09 2:01:13 1 1 FIN 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas 95. 16:02:36 1:57:15 2:03:25 2 2 FIN 2:13
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Merv Forster 95. 16:03:57 1:58:36 2:04:51 3 3 FIN 3:38
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Dusty Hedley 95. 16:10:06 2:04:45 2:11:19 4 4 FIN 10:06
WA805 No Regrets R.Shortridge-J.Sims Paul Sims 95. 00:00:00 5= 5= RET 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 9/01/2021
By System Administrator