Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 28/11/2020

Cruisers division 3 Passage Race Meelup

Start time: 11:30
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB32 Ruby Tuesday P.Godley-S.Monck Doug Kelly 1. 14:36:00 3:06:00 3:05:00 1 1 FIN 0:00
F4045 Selkie A.Stock-BradSkeggs 1. 15:03:15 3:33:15 3:32:15 2 2 FIN 27:15
GB55 Solstice P.Manolas-M.Honeybell Mark Griffith 1. 15:15:00 3:45:00 3:44:00 3 3 FIN 39:00
DB99 Kwilena S.Davies-A.Paterson 1. 15:21:00 3:51:00 3:50:00 4 4 FIN 45:00

Cruisers Division 3 Yardstick Passage Series Meelup

Start time: 11:30
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB32 Ruby Tuesday P.Godley-S.Monck Doug Kelly 100. 14:36:00 3:06:00 3:06:00 1 1 FIN 0:00
F4045 Selkie A.Stock-BradSkeggs 100. 15:03:15 3:33:15 3:33:15 2 2 FIN 27:15
GB55 Solstice P.Manolas-M.Honeybell Mark Griffith 100. 15:15:00 3:45:00 3:45:00 3 3 FIN 39:00
DB99 Kwilena S.Davies-A.Paterson 100. 15:21:00 3:51:00 3:51:00 4 4 FIN 45:00

Division 1 Passage Series Race 3

Start time: 11:40
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson John Milne Bill Biggs Darryl Taylor Bruce Wallace .9605 15:03:00 3:23:00 3:14:59 1 1 FIN 0:00
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Carma Walker .9508 15:09:00 3:29:00 3:18:43 2 2 FIN 3:44
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Simmonds David Forster Roger Wingett Adrian Hobbs .9309 00:00:00 3= 3= DNF 0:00

Division 1 yardstick Passage Series Race 3 Meelup

Start time: 11:40
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson John Milne Bill Biggs Darryl Taylor Bruce Wallace 98. 15:03:00 3:23:00 3:27:09 1 1 FIN 0:00
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Carma Walker 94.5 15:09:00 3:29:00 3:41:10 2 2 FIN 14:01
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Simmonds David Forster Roger Wingett Adrian Hobbs 95.5 00:00:00 3= 3= DNF 0:00

Division 2 Passage Series Race 3

Start time: 11:35
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB3 Exil-R-8 N.Forster-J.Delvin 100.0040 14:29:00 2:54:00 290:00:42 1 1 FIN 734:03

Division 2 Yardstick Passage Series Race 3 Meelup

Start time: 11:35
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB3 Exil-R-8 N.Forster-J.Delvin 100. 14:29:00 2:54:00 2:54:00 1 1 FIN 0:00

JDs Short Course Series 1 Heat 5 - Race Abandoned

JDs Short Course Series Heat 6 - Race Abandoned

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 1 Heat 5

Start time: 14:04
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley .7420 14:51:42 0:47:32 0:35:16 3 1 FIN 0:00
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 1.0040 14:41:35 0:37:25 0:37:34 2 2 FIN 2:18
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1250 14:39:48 0:35:38 0:40:05 1 3 FIN 4:49
881 Whippet P.Wagner-M.Flynn .9990 00:00:00 4= 4= RET 0:00
1701 Caipirinna P.Togno-T.Anderson 1.0930 00:00:00 4= 4= RET 0:00

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series Heat 6

Start time: 15:06
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1250 00:00:00 1= 1= DSQ 0:00
881 Whippet P.Wagner-M.Flynn .9990 00:00:00 1= 1= DSQ 0:00

Mixed Catamarans - Yardstick Short Course Series 1 Heat 5

Start time: 14:04
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley 95. 14:51:42 0:47:32 0:50:02 3 1 FIN 0:00
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 14:39:48 0:35:38 0:54:49 1 2 FIN 4:47
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 63.5 14:41:35 0:37:25 0:58:55 2 3 FIN 8:53
881 Whippet P.Wagner-M.Flynn 65. 00:00:00 4= 4= RET 0:00
1701 Caipirinna P.Togno-T.Anderson 70. 00:00:00 4= 4= RET 0:00

Mixed Catamarans - Yardstick Short Course Series Heat 6

Start time: 15:06
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 00:00:00 1= 1= DSQ 0:00
881 Whippet P.Wagner-M.Flynn 65. 00:00:00 1= 1= DSQ 0:00

Mixed monos Short Course Series 1 Heat 5 - Race Abandoned

Mixed monos Short Course Series Heat 6 - Race Abandoned

Mixed Monos - Yardstick Short Course Series 1 Heat 5 - Race Abandoned

Mixed Monos - Yardstick Short Course Series Heat 6 - Race Abandoned

Sharpie Short Course Series 1 Heat 5

Start time: 13:59
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning .9600 14:40:51 0:41:41 0:40:01 1 1 FIN 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas .9430 14:43:26 0:44:16 0:41:45 2 2 FIN 1:44
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Russell Smith .9800 14:46:59 0:47:49 0:46:52 3 3 FIN 6:51

Sharpie Short Course Series Heat 6

Start time: 14:59
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA855 Norma C.Francis-G.Stewart Russell Smith .9400 15:35:48 0:36:38 0:34:26 2 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 1.0400 15:35:21 0:36:11 0:37:38 1 2 FIN 3:12
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas .9430 15:39:59 0:40:49 0:38:29 3 3 FIN 4:03

Tasar Short Course Series 1 Heat 5 - Race Abandoned

Tasar Short Course Series Heat 6 - Race Abandoned


This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 2/12/2020
By System Administrator