Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 07/11/2020

Cruisers division 3 Passage Series 1

Start time: 13:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
F4045 Selkie A.Stock-BradSkeggs 1. 15:22:59 2:12:59 2:11:59 1 1 FIN 0:00
GB55 Solstice P.Manolas-M.Honeybell John Lethlean .968 15:29:38 2:19:38 2:18:40 2 2 FIN 6:41
DB99 Kwilena S.Davies-A.Paterson 1. 15:31:00 2:21:00 2:20:00 3 3 FIN 8:01

Division 1 Passage Series Race 2

Start time: 13:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne Pablo Phil .8107 15:21:44 2:16:44 1:50:51 6 1 FIN 0:00
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard-P.Simpson John Ayres Jordan Ayres .8576 15:16:25 2:11:25 1:52:42 4 2 FIN 1:51
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Sinnonds David Forster Roger Wingett .9229 15:07:09 2:02:09 1:52:44 2 3 FIN 1:53
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson John Milne Bill Biggs Darryl Taylor Rob Reynolds .9615 15:06:23 2:01:23 1:56:43 1 4 FIN 5:52
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Zac Nicholls Suzie Pearce Dee Kiker .9015 15:14:43 2:09:43 1:56:56 3 5 FIN 6:05
GB3 Exil-R-8 N.Forster-W.Sheridan Keevah McGovern Nethan Clarke 1.0000 15:20:31 2:15:31 2:15:31 5 6 FIN 24:40

Division 1 yardstick Passage Series Race 2

Start time: 13:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson John Milne Bill Biggs Darryl Taylor Rob Reynolds 98. 15:06:23 2:01:23 2:03:52 1 1 FIN 0:00
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Zac Nicholls Suzie Pearce Dee Kiker 103.362 15:14:43 2:09:43 2:05:30 3 2 FIN 1:38
GB111 Ziggy Stardust M.Blizzard-P.Simpson John Ayres Jordan Ayres 103.827 15:16:25 2:11:25 2:06:34 4 3 FIN 2:43
GB585 Full On D.Evans-D.Eyres Barry MacLennan Rod Sinnonds David Forster Roger Wingett 96.2 15:07:09 2:02:09 2:06:59 2 4 FIN 3:07
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne Pablo Phil 106.5 15:21:44 2:16:44 2:08:23 6 5 FIN 4:32
GB3 Exil-R-8 N.Forster-W.Sheridan Keevah McGovern Nethan Clarke 100. 15:20:31 2:15:31 2:15:31 5 6 FIN 11:39

Division 2 Passage Series Race 2 - Race Abandoned

JDs Short Course Series 1 Heat 3 - Race Abandoned

JDs Short Course Series 1 Heat 4 - Race Abandoned

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 1 Heat 3

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6440 Gate T.Anderson .6540 15:05:00 1:00:00 0:39:14 10 1 FIN 0:00
AUS251 Esoteric G.Cracknell-Ben 1.0000 14:45:10 0:40:10 0:40:10 1 2 FIN 0:56
032 Pandemic B.Chrimes-B.Hillman 1.0000 14:46:07 0:41:07 0:41:07 2 3 FIN 1:53
6428 Cliff Hanger C.Rolfe .7620 14:59:08 0:54:08 0:41:15 7 4 FIN 2:01
881 Whippet P.Wagner-A.Tlbot 1.0000 14:46:16 0:41:16 0:41:16 3 5 FIN 2:02
6408 Catatonic P.Hawley .7420 15:02:42 0:57:42 0:42:49 9 6 FIN 3:35
2012 PC Locs S.Bock-N.Ireland 1.0000 14:49:21 0:44:21 0:44:21 5 7 FIN 5:07
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1250 14:47:57 0:42:57 0:48:19 4 8 FIN 9:05
1701 Caipirinna P.Togno-C.Togno 1.0950 14:51:33 0:46:33 0:50:58 6 9 FIN 11:44
1651 CK Sunrise C.Beuchamp-Toggs 1.0000 14:59:11 0:54:11 0:54:11 8 10 FIN 14:57

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 1 Heat 4

Start time: 15:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
032 Pandemic B.Chrimes-B.Hillman 1.0000 15:43:14 0:23:14 0:23:14 1 1 FIN 0:00
6440 Gate T.Anderson .6620 15:55:42 0:35:42 0:23:38 9 2 FIN 0:24
6428 Cliff Hanger C.Rolfe .7610 15:51:30 0:31:30 0:23:58 6 3 FIN 0:44
6408 Catatonic P.Hawley .7390 15:53:58 0:33:58 0:25:06 8 4 FIN 1:52
2012 PC Locs S.Bock-N.Ireland .9970 15:45:17 0:25:17 0:25:12 3 5 FIN 1:58
881 Whippet P.Wagner-A.Tlbot .9980 15:45:30 0:25:30 0:25:27 4 6 FIN 2:13
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 1.1220 15:43:34 0:23:34 0:26:27 2 7 FIN 3:13
1701 Caipirinna P.Togno-C.Togno 1.0920 15:48:20 0:28:20 0:30:56 5 8 FIN 7:42
1651 CK Sunrise C.Beuchamp-Toggs .9970 15:53:51 0:33:51 0:33:45 7 9 FIN 10:31

Mixed Catamarans - Yardstick Short Course Series 1 Heat 3

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P.Hawley 95. 15:02:42 0:57:42 1:00:44 9 1 FIN 0:00
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 87. 14:59:08 0:54:08 1:02:13 7 2 FIN 1:29
AUS251 Esoteric G.Cracknell-Ben 63.5 14:45:10 0:40:10 1:03:15 1 3 FIN 2:31
032 Pandemic B.Chrimes-B.Hillman 65. 14:46:07 0:41:07 1:03:15 2 4 FIN 2:31
881 Whippet P.Wagner-A.Tlbot 65. 14:46:16 0:41:16 1:03:29 3 5 FIN 2:45
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 14:47:57 0:42:57 1:06:05 4 6 FIN 5:20
1701 Caipirinna P.Togno-C.Togno 70. 14:51:33 0:46:33 1:06:30 6 7 FIN 5:46
2012 PC Locs S.Bock-N.Ireland 65. 14:49:21 0:44:21 1:08:14 5 8 FIN 7:30
6440 Gate T.Anderson 87. 15:05:00 1:00:00 1:08:58 10 9 FIN 8:14
1651 CK Sunrise C.Beuchamp-Toggs 65. 14:59:11 0:54:11 1:23:22 8 10 FIN 22:37

Mixed Catamarans - Yardstick Short Course Series 1 Heat 4

Start time: 15:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
032 Pandemic B.Chrimes-B.Hillman 65. 15:43:14 0:23:14 0:35:45 1 1 FIN 0:00
6408 Catatonic P.Hawley 95. 15:53:58 0:33:58 0:35:45 8 2 FIN 0:01
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 87. 15:51:30 0:31:30 0:36:12 6 3 FIN 0:28
1677 White Pointer C.Waters-J.Fulton 65. 15:43:34 0:23:34 0:36:15 2 4 FIN 0:31
2012 PC Locs S.Bock-N.Ireland 65. 15:45:17 0:25:17 0:38:54 3 5 FIN 3:09
881 Whippet P.Wagner-A.Tlbot 65. 15:45:30 0:25:30 0:39:14 4 6 FIN 3:29
1701 Caipirinna P.Togno-C.Togno 70. 15:48:20 0:28:20 0:40:29 5 7 FIN 4:44
6440 Gate T.Anderson 87. 15:55:42 0:35:42 0:41:02 9 8 FIN 5:17
1651 CK Sunrise C.Beuchamp-Toggs 65. 15:53:51 0:33:51 0:52:05 7 9 FIN 16:20

Mixed monos Short Course Series 1 Heat 3 - Race Abandoned

Mixed monos Short Course Series 1 Heat 4 - Race Abandoned

Mixed Monos - Yardstick Short Course Series 1 Heat 3 - Race Abandoned

Mixed Monos - Yardstick Short Course Series 1 Heat 4 - Race Abandoned

Sharpie Short Course Series 1 Heat 3

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas .9430 14:57:17 0:57:17 0:54:01 2 1 FIN 0:00
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Kain Ayres .9440 14:58:12 0:58:12 0:54:56 5 2 FIN 0:55
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning 1.0000 14:56:15 0:56:15 0:56:15 1 3 FIN 2:14
WA800 Meat and Two Veg M.Forster-K.Simms Dusty Hedley 1.0000 14:57:52 0:57:52 0:57:52 3 4 FIN 3:51
WA855 Norma C.Francis-L.Hedley Greg Stuart 1.0000 14:58:09 0:58:09 0:58:09 4 5 FIN 4:08
WA805 No Regrets J.Stewart-J.Sims Paul Sims .8500 00:00:00 6 6 RET 0:00

Sharpie Short Course Series 1 Heat 4

Start time: 15:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Finn Manning .9600 15:49:00 0:34:00 0:32:38 1 1 FIN 0:00
WA800 Meat and Two Veg M.Forster-K.Simms Dusty Hedley .9200 15:50:39 0:35:39 0:32:48 4 2 FIN 0:10
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Kain Ayres .9440 15:50:57 0:35:57 0:33:56 5 3 FIN 1:18
WA855 Norma C.Francis-L.Hedley Greg Stuart .9800 15:49:45 0:34:45 0:34:03 2 4 FIN 1:25
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton J Cassellas 1.0230 15:50:33 0:35:33 0:36:22 3 5 FIN 3:44

Tasar Short Course Series 1 Heat 3 - Race Abandoned

Tasar Short Course Series 1 Heat 4 - Race Abandoned


This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 11/11/2020
By System Administrator