Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 14/12/2019

Division 1 yardstick Club Championship Race 4

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Lara Hoole John Milne Bill Biggs Kevin Smith 98. 15:25:51 1:25:39 1:27:24 1 1 FIN 0:00
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Jessica Prins Mark Thomas Alan Wickens 111.5 15:41:49 1:41:37 1:31:08 4 2 FIN 3:44
GB4 Lets Dance K.Waller-K.Stewart CJ Waller Keith Stewart Jacqui Bruce Rob Davidson 94.5 15:27:42 1:27:30 1:32:36 2 3 FIN 5:12
GB585 Full On D.Eyres-D.Tony Barry McLennon Henrick 95.5 15:31:55 1:31:43 1:36:02 3 4 FIN 8:38
GB111 Ziggy Stardust M.Blizard-P.Simpson John Ayres 103.827 15:45:18 1:45:06 1:41:14 5 5 FIN 13:50

Division 2 Yardstick Club Championship Race 4 - Race Abandoned

Mixed Catamarans - Yardstick Club Championship Heat 4

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6408 Catatonic P. Hawley 94.5 15:45:18 1:35:06 1:40:38 3 1 FIN 0:00
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 64.5 15:15:31 1:05:19 1:41:16 1 2 FIN 0:38
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 88. 15:41:25 1:31:13 1:43:39 2 3 FIN 3:01
6443 BackDoor Relief C.Westley 88. 15:45:40 1:35:28 1:48:29 4 4 FIN 7:51
6441 Ramshackle J.Aldridge 94.5 16:00:38 1:50:26 1:56:52 6 5 FIN 16:14
6440 Gate T.Anderson 88. 15:58:59 1:48:47 2:03:37 5 6 FIN 22:59
6292 Catflap J.Casellas-J.Sims 88. 00:00:00 7= 7= RET 0:00

Mixed Monos - Yardstick Club Championship Heat 4

Start time: 14:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell 114. 15:42:51 1:27:39 1:16:53 1 1 FIN 0:00
0032 Formosa K.Schmechtig 116. 00:00:00 2= 2= RET 0:00

Sharpie Yardstick Club Championship Heat 4

Start time: 14:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams S.Francis-R.Nail Josh Beard 95. 15:50:09 1:29:57 1:34:41 1 1 FIN 0:00
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Dave Odell 95. 15:53:22 1:33:10 1:38:04 2 2 FIN 3:23
WA855 Norma C.Francis-P.Brown Greg Stewart 95. 15:55:28 1:35:16 1:40:17 3 3 FIN 5:36
WA805 No Regrets R.Rowell-J.Sims Paul Sims 95. 15:59:12 1:39:00 1:44:13 4 4 FIN 9:32
WA837 The Uninvited G.Morris-J.Newton I Shackleton 95. 00:00:00 5 5 RET 0:00

Tasar Yardstick Club Championship Heat 4

Start time: 14:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2878 Fire Fly A.Mann-P.Mann 108. 15:33:28 1:18:16 1:12:28 1 1 FIN 0:00
2860 Unleashed D.Dixon-Ben 108. 15:34:24 1:19:12 1:13:20 2 2 FIN 0:52
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler 108. 15:35:14 1:20:02 1:14:06 3 3 FIN 1:38
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck 108. 15:36:07 1:20:55 1:14:55 4 4 FIN 2:27
2658 Crisp D.Dixon-F.Manning 108. 15:37:19 1:22:07 1:16:02 5 5 FIN 3:34
2138 Light My Fire M.Audet-S.Audet 108. 15:50:15 1:35:03 1:28:01 6 6 FIN 15:32

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 6/02/2020
By System Administrator