Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 23/11/2019

Division 1 yardstick Club Championship Race 3

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram G.Simpson-B.Brown Lara Hoole John Milne Richard Packard Rob Reynolds Bill Biggs 98. 15:34:48 1:29:14 1:31:03 1 1 FIN 0:00
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Jessica Prins Anne Merton 111.5 15:51:33 1:45:59 1:35:03 5 2 FIN 3:60
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Zac Nicholls Kendall Barrow Alex Higgins 103.362 15:44:23 1:38:49 1:35:36 3 3 FIN 4:33
GB4 Lets Dance K.Waller-K.Stewart CJ Craig Morgan 94.5 15:37:30 1:31:56 1:37:17 2 4 FIN 6:14
GB111 Ziggy Stardust M.Blizard-P.Simpson John Ayres 103.827 15:49:34 1:44:00 1:40:10 4 5 FIN 9:07

Mixed Catamarans - Yardstick Club Championship Race 3

Start time: 14:25
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 88. 15:49:21 1:23:47 1:35:13 2 1 FIN 0:00
6408 Catatonic P. Hawley 94.5 15:58:39 1:33:05 1:38:30 4 2 FIN 3:18
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.McDonald 64.5 15:35:31 1:09:57 1:48:27 1 3 FIN 13:14
112363 No Wahala B.Bruce 80.5 15:54:31 1:28:57 1:50:30 3 4 FIN 15:17
6292 Catflap J.Casellas-J.Sims 88. 00:00:00 5= 5= RET 0:00
6399 Whos Joe B.Middleton 97. 00:00:00 5= 5= RET 0:00
6441 Ramshackle J.Aldridge 94.5 00:00:00 5= 5= RET 0:00

Sharpie Yardstick Club Championship Race 3

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams S.Francis-R.Nail Josh Beard 95. 15:43:12 1:32:38 1:37:31 1 1 FIN 0:00
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Dave Odell 95. 15:51:34 1:41:00 1:46:19 2 2 FIN 8:48
WA805 No Regrets R.Powell-J.Sims Paul Sims 95. 15:53:03 1:42:29 1:47:53 3 3 FIN 10:22

Tasar Yardstick Club Championship Race 3

Start time: 14:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler 108. 15:39:13 1:18:39 1:12:49 1 1 FIN 0:00
1883 Kettle M.Forster-K.McGovern 108. 15:40:42 1:20:08 1:14:12 2 2 FIN 1:22
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck 108. 15:41:44 1:21:10 1:15:09 3 3 FIN 2:20
2658 Crisp D.Dixon-F.Manning 108. 15:42:21 1:21:47 1:15:44 4 4 FIN 2:54
2321 Charisma O.Roodhouse-B.Roodhouse 108. 15:44:36 1:24:02 1:17:49 5 5 FIN 4:59

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 30/11/2019
By System Administrator