Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 26/10/2019

Division 1 Geographe Series Heat 1

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Bruce Wallace .8728 15:37:17 1:32:17 1:20:33 1 1 FIN 0:00
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Jessica Prins Anne Merton .8513 15:59:50 1:54:50 1:37:45 2 2 FIN 17:12

Mixed Catamarans - Handicap Geographe Series Race 1

Start time: 14:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 1.0600 15:28:26 1:13:26 1:17:50 2 1 FIN 0:00
6408 Catatonic P. Hawley 1.0430 15:34:52 1:19:52 1:23:18 3 2 FIN 5:28
6440 Gate T.Anderson 1.0160 15:45:06 1:30:06 1:31:32 6 3 FIN 13:42
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.MacDonald 72.0000 15:17:55 1:02:55 75:30:00 1 4 FIN 4452:10
112363 No Wahala B.Bruce 89.0000 15:37:27 1:22:27 122:18:03 4 5 FIN 7260:13
6238 Double Shot R.Edwards-L.Edwards 94.5000 15:39:35 1:24:35 133:13:08 5 6 FIN 7915:18
6441 Ramshackle J.Aldridge 94.5000 15:51:47 1:36:47 152:26:02 7 7 FIN 9068:12

Mixed Catamarans - Yardstick Geographe Series Race 1

Start time: 14:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 88. 15:28:26 1:13:26 1:23:27 2 1 FIN 0:00
6408 Catatonic P. Hawley 94.5 15:34:52 1:19:52 1:24:31 3 2 FIN 1:04
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.MacDonald 72. 15:17:55 1:02:55 1:27:23 1 3 FIN 3:56
6238 Double Shot R.Edwards-L.Edwards 94.5 15:39:35 1:24:35 1:29:30 5 4 FIN 6:04
6440 Gate T.Anderson 88. 15:45:06 1:30:06 1:42:23 6 5 FIN 18:56
6441 Ramshackle J.Aldridge 94.5 15:51:47 1:36:47 1:42:25 7 6 FIN 18:58
112363 No Wahala B.Bruce 80.5 15:37:27 1:22:27 1:42:25 4 7 FIN 18:59

Sharpie Geographe Series Race 1

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fels Dave Odell 1.1699 15:27:18 1:17:18 1:30:26 3 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams S.Francis-R.Nail Josh Beard 1.2122 15:24:42 1:14:42 1:30:33 1 2 FIN 0:07
WA837 The Uninvited G.Morris-P.Browne J Newton 1.2146 15:26:52 1:16:52 1:33:22 2 3 FIN 2:56

Tasar Geographe Series Race 1

Start time: 14:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2878 Winx A.Mann-J.Manning 1.0120 15:41:52 1:21:52 1:22:51 3 1 FIN 0:00
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Fowler 1.0455 15:41:08 1:21:08 1:24:49 2 2 FIN 1:58
1883 Kettle M.Forster-T.McGovern 1.0259 15:43:02 1:23:02 1:25:11 5 3 FIN 2:20
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck 1.0486 15:42:49 1:22:49 1:26:50 4 4 FIN 3:59
2860 Unleashed D.Dixon-Ben 1.0896 15:39:57 1:19:57 1:27:07 1 5 FIN 4:16
2321 Charisma B.Roodhouse-T.Adams 1.0040 15:48:01 1:28:01 1:28:22 7 6 FIN 5:31
2658 Crisp D.Dixon-O.Roodhouse 1.0471 15:45:01 1:25:01 1:29:01 6 7 FIN 6:10

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 2/11/2019
By System Administrator