Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 05/10/2019

Mixed Fleet Opening Day 2019-20

Start time: 14:29
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams S.Francis-R.Nail Adam Francis 95. 15:36:48 1:07:48 1:11:22 4 1 FIN 0:00
6417 Ella R.Duffield 88. 15:33:14 1:04:14 1:13:00 2 2 FIN 1:37
2915 Zailing Trevor 108. 15:47:50 1:18:50 1:13:00 11 3 FIN 1:38
2138 Light My Fire M.Audet-S.Audet 108. 15:49:20 1:20:20 1:14:23 14 4 FIN 3:01
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 108. 15:49:35 1:20:35 1:14:37 16 5 FIN 3:15
2878 Fire Fly A.Mann 108. 15:50:02 1:21:02 1:15:02 18 6 FIN 3:40
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Lulu Paxton 86.5 15:34:10 1:05:10 1:15:20 3 7 FIN 3:58
1654 Voodoo Majic D.Dixon-X.Bain 108. 15:50:44 1:21:44 1:15:41 20 8 FIN 4:19
87923 Magic A.Whittell 116. 15:59:31 1:30:31 1:18:02 25 9 FIN 6:40
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-G.Stewart Paula Fels 95. 15:44:02 1:15:02 1:18:59 5 10 FIN 7:37
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Mike Rhyne Mark Thomas Dennis Galeni 101. 15:49:04 1:20:04 1:19:16 13 11 FIN 7:54
6402 Double Shot R.Edwards 94.5 15:44:27 1:15:27 1:19:50 7 12 FIN 8:28
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Zac Nicholls Kendall Barrow John Issacson Craig Godridge 94. 15:44:35 1:15:35 1:20:24 8 13 FIN 9:02
2321 Charisma O.Roodhouse 108. 15:57:36 1:28:36 1:22:02 24 14 FIN 10:40
WA776 No Regrets J.Cassellas-J.Sims Paul Sims 95. 15:49:03 1:20:03 1:24:16 12 15 FIN 12:54
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Lara Hoole John Milne Gavin Sorrell Will Oldfield Graeme Dadson 90.5 15:45:34 1:16:34 1:24:36 9 16 FIN 13:14
6408 Catatonic P. Hawley 94.5 15:49:34 1:20:34 1:25:15 15 17 FIN 13:53
6436 Willy Willy I.Stephens-M.Stephens 94.5 15:50:45 1:21:45 1:26:30 21 18 FIN 15:08
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Ryne Barry MacLennan Luke Melbourne Peter Heyworth 92. 15:50:03 1:21:03 1:28:06 19 19 FIN 16:44
6300 Zephyr I.Stephens 94.5 15:52:24 1:23:24 1:28:15 22 20 FIN 16:53
6440 Gate T.Anderson 88. 15:47:12 1:18:12 1:28:52 10 21 FIN 17:30
6441 Ramshackle J.Aldridge 94.5 15:54:57 1:25:57 1:30:57 23 22 FIN 19:35
AUS251 Esoteric G.Cracknell-G.MacDonald 66. 15:29:08 1:00:08 1:31:07 1 23 FIN 19:45
6443 BackDoor Relief C.Westley 88. 15:49:59 1:20:59 1:32:02 17 24 FIN 20:39
112363 No Wahala B.Bruce 80. 15:44:09 1:15:09 1:33:56 6 25 FIN 22:34
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 1. 00:00:00 26= 26= RET 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 22/01/2020
By System Administrator