Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 02/02/2019

Division 1 Club Chmpionship Heat 5

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB585 Full On D.Evans-D.Barry David Eyres Mark .9710 15:07:16 1:07:16 1:05:19 2 1 FIN 0:00
35002 Twist n Shout A.Chrimes-B.Wallace Doug Lawler Alycia Rudge Sharon Morris Ron Carterton Robbie McDonald Kera McTaggart 1.0380 15:04:33 1:04:33 1:07:00 1 2 FIN 1:41
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Mark Thomas Denis Galeani .8437 15:20:00 1:20:00 1:07:30 6 3 FIN 2:11
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Lara Hoole John Milne Graeme Dadson Kevin Smith Will Oldfield .9377 15:13:11 1:13:11 1:08:37 3 4 FIN 3:18
GB221 Millenium Falcon C.Godridge-S.Nichols Ben Roodhouse Tim Putt Scott Olney .9444 15:13:58 1:13:58 1:09:51 4 5 FIN 4:32
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Trish Miller .9646 15:14:15 1:14:15 1:11:37 5 6 FIN 6:18
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Alex Higgins Zac Nicholls Kendall Barrow .8728 00:00:00 7= 7= RET 0:00
GB111 Ziggy Stardust M.Blizard-P.Simpson John Ayres .8337 00:00:00 7= 7= RET 0:00

Division 1 yardstick Club Championship Heat 5

Start time: 14:00
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
35002 Twist n Shout A.Chrimes-B.Wallace Doug Lawler Alycia Rudge Sharon Morris Ron Carterton Robbie McDonald Kera McTaggart 92.5 15:04:33 1:04:33 1:09:47 1 1 FIN 0:00
GB585 Full On D.Evans-D.Barry David Eyres Mark 95.5 15:07:16 1:07:16 1:10:26 2 2 FIN 0:39
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Mark Thomas Denis Galeani 111.5 15:20:00 1:20:00 1:11:45 6 3 FIN 1:58
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Lara Hoole John Milne Graeme Dadson Kevin Smith Will Oldfield 98. 15:13:11 1:13:11 1:14:41 3 4 FIN 4:54
GB221 Millenium Falcon C.Godridge-S.Nichols Ben Roodhouse Tim Putt Scott Olney 97.856 15:13:58 1:13:58 1:15:35 4 5 FIN 5:48
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Trish Miller 94.5 15:14:15 1:14:15 1:18:34 5 6 FIN 8:47
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Alex Higgins Zac Nicholls Kendall Barrow 103.362 00:00:00 7= 7= RET 0:00
GB111 Ziggy Stardust M.Blizard-P.Simpson John Ayres 103.827 00:00:00 7= 7= RET 0:00

Division 2 Yardstick Club Championship Heat 5

Start time: 14:05
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA766 Warigal J.Casellas-B.Matthews 129. 00:00:00 1= 1= RET 0:00

Sharpie Yardstick Club Championship Heat 6

Start time: 14:10
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-G.Stewart Paula Fels 95. 00:00:00 1= 1= RET 0:00
WA864 Amber Dreams S.Francis-R.Nail Adam 95. 00:00:00 1= 1= RET 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-I.Shackleton C Quinn 95. 00:00:00 1= 1= RET 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 10. 10
last updated on 1/03/2019
By System Administrator