Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 03/11/2018

Division 1 Club Championship Heat 2

Start time: 14:35
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
35002 Twist n Shout D.Lawler-B.Wallace James Ross Bob Bruce Amanda Chrimes Clair Gerald Brown Alycia Rudge 1.0380 16:02:08 1:27:08 1:30:27 1 1 FIN 0:00
GB68 Electric Tram B.Brown-J.Milne Lara Hoole Will Oldfield John Compton Jeff John David Eyres .9337 16:12:16 1:37:16 1:30:49 2 2 FIN 0:22
GB221 Millenium Falcon B.Roodhouse-L.Finn Simon Nichols Craig Godridge .9464 16:13:13 1:38:13 1:32:57 3 3 FIN 2:30
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne Peter Hill Barry MacLennan Sam Chesterfield-Evans .8800 16:34:56 1:59:56 1:45:32 4 4 FIN 15:05

Division 1 yardstick Club Championship Heat 2

Start time: 14:15
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
35002 Twist n Shout D.Lawler-B.Wallace James Ross Bob Bruce Amanda Chrimes Clair Gerald Brown Alycia Rudge 92.5 16:02:08 1:47:08 1:55:49 1 1 FIN 0:00
GB68 Electric Tram B.Brown-J.Milne Lara Hoole Will Oldfield John Compton Jeff John David Eyres 98. 16:12:16 1:57:16 1:59:40 2 2 FIN 3:50
GB221 Millenium Falcon B.Roodhouse-L.Finn Simon Nichols Craig Godridge 97.856 16:13:13 1:58:13 2:00:48 3 3 FIN 4:59
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne Peter Hill Barry MacLennan Sam Chesterfield-Evans 106.5 16:34:56 2:19:56 2:11:24 4 4 FIN 15:34

Division 2 Yardstick Club Championship Heat 2

Start time: 14:20
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB8 Matilda J.Staniforth-Smith-A.Staniforth-Smith Jan Johnson 132. 16:17:35 1:57:35 1:29:05 1 1 FIN 0:00
GB16 Wind Seaka B.Biggs-J.Gardner Charles Burking 132. 16:23:14 2:03:14 1:33:22 3 2 FIN 4:17
WA766 Warigal J.Casellas-R.Packard 129. 16:21:08 2:01:08 1:33:54 2 3 FIN 4:49

Mixed Catamarans - Yardstick Club Championship Heat 2

Start time: 14:35
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 88. 16:16:10 1:41:10 1:54:58 1 1 FIN 0:00
6311 Back Door Relief C.Westley 88. 16:22:47 1:47:47 2:02:29 2 2 FIN 7:31
170 Caipirinah P.Togno-P.Holdman Claire Togno 86.5 00:00:00 3= 3= RET 0:00

Sharpie Yardstick Club Championship Heat 2

Start time: 14:25
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams S.Francis-D.Blck Rob Nail 95. 16:16:56 1:51:56 1:57:49 1 1 FIN 0:00
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-G.Stewart Paula Fels 95. 16:17:54 1:52:54 1:58:51 2 2 FIN 1:01
WA837 The Uninvited G.Morris-C.Quinn P Brown 95. 16:23:46 1:58:46 2:05:01 3 3 FIN 7:12
SA807 No Regrets D.ODell-P.Sims Jess Sims 95. 00:00:00 4 4 RET 0:00

Tasar Yardstick Club Championship Heat 2

Start time: 14:35
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2860 Unleashed D.Dixon-J.Taylor 108. 15:54:12 1:19:12 1:13:20 1 1 FIN 0:00
2887 Elegantly Wasted N.Forster-S.Forster 108. 15:58:38 1:23:38 1:17:26 2 2 FIN 4:06
1654 Voodoo Majic D.Dixon-F.Manning 108. 16:06:50 1:31:50 1:25:02 3 3 FIN 11:42

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 9. 5
last updated on 16/11/2018
By System Administrator