Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 10/02/2018

Division 1 Geographe Series, Race 3

Start time: 14:29
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB10 Mustang Sally D.Kelly-R.Packard Dave Odell Paul Sims Jessica Sims Michael OReilly .8570 16:41:28 2:11:55 1:53:03 4 1 FIN 0:00
GB111 Ziggy Stardust M.Blizard-R.Jensen Doug Edwards .8137 16:50:55 2:21:22 1:55:02 9 2 FIN 1:59
GB241 Satchmo N.Chesterfield-Evans-M.Rhyne Peter Hill Barry MacLennan Sam Chesterfield-Evans .8800 16:41:59 2:12:26 1:56:32 5 3 FIN 3:29
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Alan Wickens Mark Thomas Phil Noyen .8377 16:49:09 2:19:36 1:56:57 8 4 FIN 3:54
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Alex Higgins Zac Nicholls .8508 16:47:39 2:18:06 1:57:30 7 5 FIN 4:27
GB68 Electric Tram G.Simpson-B.Brown John Milne Lara Poole Graeme Dadson Will Oldfield Graeme Forbes .9287 16:36:14 2:06:41 1:57:39 2 6 FIN 4:36
GB770 Ayres Rocket J.Ayres-M.Audet Kane Ayres .8706 16:46:39 2:17:06 1:59:22 6 7 FIN 6:19
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Trish Miller .9606 16:40:30 2:10:57 2:05:47 3 8 FIN 12:44
35002 Twist n Shout D.Lawler-B.Wallace James Ross Bob Bruce Amanda Chrimes Clair Gerald Brown Alycia Rudge 1.0380 16:31:47 2:02:14 2:06:53 1 9 FIN 13:50

Division 2 Geographe Series, Race 3

Start time: 14:09
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB16 Wind Seaka B.Biggs-J.Gardner Charles Burking .9713 16:21:28 2:11:55 2:08:08 1 1 FIN 0:00
GB8 Matilda J.Staniforth-Smith-A.Staniforth-Smith Jan Johnson 1.1086 16:27:16 2:17:43 2:32:40 2 2 FIN 24:32

Mixed Catamarans - Handicap Geographe Series Race 3

Start time: 14:19
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
170 Caipirinah P.Togno-P.Holdman Myles Robinson 1.0470 16:16:26 1:56:53 2:02:23 1 1 FIN 0:00
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 1.0000 16:28:05 2:08:32 2:08:32 4 2 FIN 6:09
6292 Catflap J.Casellas 1.0840 16:21:29 2:01:56 2:12:11 2 3 FIN 9:48
113865 Mak-A-Tak G.McDonald-J.Taylor 1.1371 16:25:56 2:06:23 2:23:43 3 4 FIN 21:20
6440 Gate T.Anderson 1.0180 16:42:43 2:23:10 2:25:45 5 5 FIN 23:22

Sharpie Geographe Series Race 3

Start time: 14:14
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-G.Stewart Jason Paterson 1.1473 16:34:10 2:19:37 2:40:11 2 1 FIN 0:00
WA837 The Uninvited G.Morris-C.Quinn I Shackleton 1.1702 16:32:51 2:18:18 2:41:50 1 2 FIN 1:39

Tasar Geographe Series Race 3

Start time: 14:24
Boat NoBoat NameSkipperH'capFinish TimeElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 1.0386 15:51:13 1:26:40 1:30:01 1 1 FIN 0:00
2887 Elegantly Wasted R.Nail-N.Donnelly 1.0311 15:53:55 1:29:22 1:32:09 2 2 FIN 2:08
1862 Sometimes U Kick C.Francis-S.Francis 1.0060 15:57:44 1:33:11 1:33:45 3 3 FIN 3:44

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 9. 5
last updated on 18/02/2018
By System Administrator