Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 11/11/2017

Division 1 Offshore Series Race 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB10 Mustang Sally D.Kelly-P.Sims Jessica Sims Ian Smith Angus Johnston-Walker Jeff Cassells .8520 3:01:15 2:34:25 4 1 FIN 0:00
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson Will Oldfield John Milne Lara Hoole David Eyres Dennis Galeano .9207 2:54:12 2:40:23 2 2 FIN 5:58
GB221 Millenium Falcon C.Godridge-L.Finn Ben Roodhouse Simon Nichols Bob Bruce .9344 2:53:28 2:42:05 1 3 FIN 7:40
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Mike Rhyne Mark Thomas .8447 3:14:47 2:44:32 5 4 FIN 10:07
GB585 Full On D.Evans-Duncan .9620 2:54:53 2:48:14 3 5 FIN 13:49
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Alex Higgins Zac Nichols Johno .8448 0:00:00 0:00:00 6= 6= RET 0:00

Division 2 Offshore Series Race 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB8 Matilda J.Staniforth-Smith-A.Staniforth-Smith Jan Johnson 1.1006 2:27:41 2:42:32 1 1 FIN 0:00

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 1, Race 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
AUS016 9 Lives G.Payne-K.Coleman 1.0000 0:00:00 0:00:00 1= 1= DSQ 0:00
6325 Oceanic Storm T.Anderson 1.0180 0:00:00 0:00:00 1= 1= DSQ 0:00
6428 Cliff Hanger C.Rolfe-J.Sims 1.0000 0:00:00 0:00:00 1= 1= DSQ 0:00
6322 Catflap J.Casellas 1.0840 0:00:00 0:00:00 1= 1= DSQ 0:00
530 Caipirinah P.Togno-C.Togno 1.0470 0:00:00 0:00:00 1= 1= RET 0:00

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 1, Race 2 - Race Abandoned

Sharpie Short Course Series 1, Race 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Adam Francis 1.2080 1:23:10 1:40:28 1 1 FIN 0:00
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fells Greg Stewart 1.1393 1:32:10 1:45:00 2 2 FIN 4:32
WA837 The Uninvited G.Morris-I.Shackleton Riley Nail 1.1622 1:44:00 2:00:52 3 3 FIN 20:24

Sharpie Short Course Series 1, Race 2 - Race Abandoned

Tasar Short Course Series 1, Race 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck 1.0047 0:57:37 0:57:53 3 1 FIN 0:00
1883 Kettle M.Forster-J.Delvin 1.0092 0:57:36 0:58:08 2 2 FIN 0:15
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 1.0386 0:56:10 0:58:20 1 3 FIN 0:27
2887 Elegantly Wasted N.Forster-J.Sims 1.0271 0:58:05 0:59:39 4 4 FIN 1:46
2658 Crisp A.Mann-P.Mann 1.0232 0:59:30 1:00:53 5 5 FIN 3:00
1862 Sometimes U Kick C.Francis-S.Francis .9980 0:00:00 0:00:00 6= 6= RET 0:00

Tasar Short Course Series 1, Race 2

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2887 Elegantly Wasted N.Forster-J.Sims 1.0271 0:34:33 0:35:29 1 1 FIN 0:00
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 1.0386 0:35:25 0:36:47 2 2 FIN 1:18
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck 1.0047 0:37:02 0:37:12 4 3 FIN 1:43
2658 Crisp A.Mann-P.Mann 1.0232 0:36:34 0:37:25 3 4 FIN 1:56

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 7. 2
last updated on 9/12/2017
By System Administrator