Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 21/10/2017

Division 1 yardstick Club Championship, Heat 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram G.Simpson-W.Oldfield John Milne Lara Hoole Anthony Rowe Graeme Dadson David Eyres 98. 1:06:58 1:08:20 1 1 FIN 0:00
GB137 Sky Rider D.Watts-R.Rankin Murray Dix Alex Higgins Zac Nichols 103.362 1:12:46 1:10:24 5 2 FIN 2:04
GB221 Millenium Falcon C.Godridge-L.Finn Ben Roodhouse Simon Nichols 97.856 1:11:12 1:12:46 3 3 FIN 4:26
35002 Twist n Shout A.Chrimes-D.Lawler Sharon Morris Alycia Rudge Bruce Wallace James Ross John Foster Bob Bruce 92.5 1:08:16 1:13:48 2 4 FIN 5:28
GB585 Full On D.Evans-D.Dan David Jeremy 96. 1:11:27 1:14:26 4 5 FIN 6:06
GB770 Ayres Rocket J.Ayres-M.Audet Kane Ayres 102.624 1:16:23 1:14:26 6 6 FIN 6:06
GB10 Mustang Sally D.Kelly-P.Sims Jessica Sims Ian Smith Angus Johnston-Walker Mike Nelson 102.073 1:21:54 1:20:14 7 7 FIN 11:54

Mixed Catamarans - Yardstick Club Championship Heat 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
530 Caipirinah P.Togno-C.Togno 1.047 1:02:53 100:06:03 2 1 FIN 0:00
6428 Cliff Hanger C.Rolfe 1. 1:00:05 100:08:20 1 2 FIN 2:17
6325 Oceanic Storm T.Anderson 1.018 1:10:30 115:25:21 3 3 FIN 919:18

Mixed Monos - Yardstick Club Championship Heat 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell . 1:38:16 0:00:00 1 1= FIN 0:00
20745 Pablo P.Holdman . 1:51:47 0:00:00 2 1= FIN 0:00

Sharpie Yardstick Club Championship Heat 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA837 The Uninvited G.Morris-I.Shackleton Peter Brown 1. 1:03:10 105:16:40 1 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Adam Francis 1. 1:03:28 105:46:40 2 2 FIN 30:00
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-P.Fells Greg Stewart 1. 1:12:33 120:55:00 3 3 FIN 938:20

Tasar Yardstick Club Championship, Heat 1

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2658 Crisp A.Mann-P.Mann 1. 1:22:19 137:11:40 1 1 FIN 0:00
2818 Under Pressure C.Waller-R.Nail 1. 1:23:10 138:36:40 2 2 FIN 85:00
1883 Kettle M.Forster-J.Delvin 1. 1:24:20 140:33:20 3 3 FIN 201:40
2887 Elegantly Wasted R.Nail-N.Forster 1. 1:27:23 145:38:20 4 4 FIN 506:40
1862 Sometimes U Kick C.Francis-S.Francis 1. 1:27:57 146:35:00 5 5 FIN 563:20
2936 Another Champagne P.Godley-S.Monck 1. 1:30:50 151:23:20 6 6 FIN 851:40
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 1. 0:00:00 0:00:00 7= 7= RET 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 7. 2
last updated on 9/12/2017
By System Administrator