Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 25/02/2017

Division 1 Offshore Series race 6

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB770 Ayres Rocket J.Ayres-M.Audet Nick Logan Jeff Casellas .8553 3:46:05 3:13:22 2 1 FIN 0:00
GB4 Lets Dance K.Waller-C.Waller Keith Stewart Peter Godley Sue Monck .9556 3:25:19 3:16:12 1 2 FIN 2:50
GB10 Mustang Sally D.Kelly-P.Sims Jessica Sims Ossie Carter Ian Smith .8507 4:05:10 3:28:34 5 3 FIN 15:12
GB221 Millenium Falcon B.Roodhouse-R.Preston Craig Godridge Simon Nichols Lukas Finn .9196 3:49:52 3:31:23 4 4 FIN 18:01
GB68 Electric Tram G.Simpson-B.Brown Cliff Rolf John Milne Will Oldfield Graeme Dadson Lara Hoole .9261 3:49:14 3:32:18 3 5 FIN 18:56
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Alan Wickens Mark Thomas John Compton .8234 4:22:27 3:36:06 6 6 FIN 22:44
123 The Red Boat D.Evans-Duncan 1.0000 4:28:23 4:28:23 7 7 FIN 75:01
GB137 Skyrider D.Watts-R.Rankin Murray Dix David Sever Kendall Barrow .8665 0:00:00 0:00:00 8= 8= RET 0:00
GB111 Ziggy Stardust M.Blizard-P.Simpson Ron Jensen .8012 0:00:00 0:00:00 8= 8= RET 0:00

Division 2 Offshore Series Race 6

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB16 Wind Seaka B.Biggs-C.Burking John Gardiner Steve Tunbirdge .9240 0:00:00 0:00:00 1= 1= RET 0:00
GB8 Matilda J.Staniforth-Smith-A.Stanforth-Smith Anne Staniforth-Smith .9568 0:00:00 0:00:00 1= 1= RET 0:00

Sharpie Short Course Series 2/ 2a

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-G.Stewart Paula Falls 1.1167 1:26:35 1:36:41 3 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Laurie Dan Black 1.1921 1:22:22 1:38:11 1 2 FIN 1:30
WA837 Uninvited G.Morris-I.Shakleton C Quinn 1.1807 1:23:27 1:38:32 2 3 FIN 1:51

Tasar 2 Short Course Series 2a

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
1862 Sometimes U Kick C.Francis-S.Francis .8822 0:57:24 0:50:38 3 1 FIN 0:00
2887 Elegantly Wasted N.Forster-S.Forster 1.0278 0:55:58 0:57:31 1 2 FIN 6:53
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 1.0598 0:56:22 0:59:44 2 3 FIN 9:06
2658 Crisp A.Mann-P.Mann 1.0609 0:58:10 1:01:43 4 4 FIN 11:05

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 7. 2
last updated on 16/03/2017
By System Administrator