Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 7/01/2017

Division 1 Offshore Race 4

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
35002 Twist n Shout D.Lawler-A.Chrimes Sharon Morris James Ross Bruce Wallace Alycia Rudge Allan Smith 1.0000 2:06:00 2:06:00 1 1 FIN 0:00
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Alan Wickens Alyssa Joll John Compton .8162 2:36:01 2:07:20 5 2 FIN 1:20
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson John Milne Cliff Rolf Lara Hoole Don Munday Graeme Forbes .9117 2:20:49 2:08:23 3 3 FIN 2:23
GB109 La Agresion D.Eyres-B.MacLennan Ben Fisher Dennis Galleano Ken Jones .8199 2:37:35 2:09:12 6 4 FIN 3:12
GB221 Millenium Falcon C.Godridge-S.Nichols Lukas Finn Bill Adams Ben Roodhouse .9164 2:23:06 2:11:08 4 5 FIN 5:08
123 The Red Boat D.Evans-M./ . 1.0000 2:18:56 2:18:56 2 6 FIN 12:56
GB770 Ayres Rocket J.Ayres-M.Audet Jordan Ayres Jacinta Carson .8553 2:43:00 2:19:25 7 7 FIN 13:25

Division 2 Offshore Series Race 4 GBYC - DBYC

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB8 Matilda J.Staniforth-Smith-J.Johnston Alidair Stanforth-Smith .9578 2:11:15 2:05:43 1 1 FIN 0:00

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 1/ 7

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6292 Frisky C.Rolfe 1.0180 1:05:14 1:06:24 1 1 FIN 0:00
6322 Gemini J.Casellas 1.1042 1:16:13 1:24:10 2 2 FIN 17:46

Mixed Catamarans - Handicap Short Course Series 2/ 1a

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
6292 Frisky C.Rolfe 1.0587 0:45:06 0:47:45 1 1 FIN 0:00
6322 Gemini J.Casellas 1.1042 0:00:00 0:00:00 2 2 DNS 0:00

Sharpie Short Course Series 7

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-G.Stewart Peter Browne 1.0793 1:01:45 1:06:39 1 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Dan Block 1.2151 1:03:13 1:16:49 2 2 FIN 10:10
WA837 Uninvited G.Morris-I.Shakleton Anne Brother 1.1691 1:09:54 1:21:43 3 3 FIN 15:04

Sharpie Short Course Series 2/ 1a

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA894 Suicide Blonde P.Cuthbert-G.Stewart Peter Browne 1.0878 0:46:42 0:50:48 1 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Dan Block 1.2151 0:00:00 0:00:00 2= 2= RET 0:00
WA837 Uninvited G.Morris-I.Shakleton Anne Brother 1.1691 0:00:00 0:00:00 2= 2= DNS 0:00

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 6. 5
last updated on 11/01/2017
By System Administrator