Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 10/12/2016

Mixed Fleet Bill Steele Memorial

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson John Milne Cliff Rolf Lara Hoole Don Munday Graeme Forbes 90.5 1:59:20 2:11:52 2 1 FIN 0:00
35002 Twist n Shout D.Lawler-A.Chrimes Sharon Morris James Ross Bruce Wallace Alycia Rudge Allan Smith 85. 1:53:08 2:13:06 1 2 FIN 1:14
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Alan Wickens Alyssa Joll John Compton 101. 2:18:23 2:17:01 6 3 FIN 5:09
GB221 Millenium Falcon B.Roodhouse-S.Nichols Lukas Finn Timothy Putt Craig Godridge 90. 2:03:41 2:17:26 3 4 FIN 5:34
GB109 La Agresion D.Eyres-S.Turner Debbie Ben Fisher Jnr 101. 2:21:32 2:20:08 9 5 FIN 8:16
GB4 Lets Dance K.Waller-c.Waller Keith Stewart Tom Brazier 86.5 2:06:14 2:25:56 4 6 FIN 14:04
WA837 Uninvited G.Morris-C.Quinn Ian Shakleton 95. 2:19:26 2:26:46 7 7 FIN 14:55
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Greg Stewart 95. 2:20:40 2:28:04 8 8 FIN 16:13
GB770 Ayres Rocket J.Ayres-C.Sunderland Mark Audet Nick Logan Jessica Prins 92.5 2:18:13 2:29:25 5 9 FIN 17:34
GB111 Ziggy Stardust M.Blizard-P.Simpson Jen Clarke 94.5 2:22:53 2:31:12 10 10 FIN 19:20
GB8 Matilda J.Staniforth-Smith-J.Johnston A Stanforth-Smith 110. 0:00:00 0:00:00 11= 11= DNF 0:00
GB10 Catfish D.Kelly-D.Evans Ian Smith Ossie Carter Wayne Purdy Quinn Reid Paul Sims Jessica Sims 92. 0:00:00 0:00:00 11= 11= RET 0:00

Mixed Fleet Bill Steele Short Course

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 108. 1:22:32 1:16:25 1 1 FIN 0:00
2658 Usual Suspect A.Mann-P.Mann 108. 1:22:42 1:16:34 2 2 FIN 0:09
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Udell 108. 1:23:24 1:17:13 3 3 FIN 0:48
206754 Magic A.Whittell 114. 1:29:25 1:18:26 4 4 FIN 2:01
184238 Bunyip R.Nail 125. 1:42:47 1:22:14 5 5 FIN 5:48

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 6. 5
last updated on 14/12/2016
By System Administrator