Geographe Bay Yacht Club Inc

Final Results for 3/12/2016

Division 1 Offshore Race 3

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB4 Lets Dance K.Waller-c.Waller Keith Stewart Tom Brazier .9426 4:19:45 4:04:50 1 1 FIN 0:00
GB68 Electric Tram B.Brown-G.Simpson John Milne Cliff Rolf Lara Hoole Don Munday Graeme Forbes .9177 4:28:05 4:06:01 3 2 FIN 1:11
GB221 Millenium Falcon B.Roodhouse-S.Nichols Lukas Finn Timothy Putt Craig Godridge .9324 4:28:01 4:09:54 2 3 FIN 5:04
GB40 Omega J.Merton-P.Rossiter Alan Wickens Alyssa Joll John Compton .8227 5:20:02 4:23:17 5 4 FIN 18:27
GB770 Ayres Rocket J.Ayres-C.Sunderland Mark Audet Nick Logan Jessica Prins .8556 5:17:58 4:32:03 4 5 FIN 27:13
GB10 Catfish D.Kelly-D.Evans Ian Smith Ossie Carter Wayne Purdy Quinn Reid Paul Sims Jessica Sims .8380 0:00:00 0:00:00 6= 6= RET 0:00

Division 2 Offshore Series race 3 (Meelup)

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
GB88 Jazz Singer J.Jecks-D.Jecks 1.0000 4:47:00 4:47:00 1 1 FIN 0:00
GB8 Matilda J.Staniforth-Smith-J.Johnston A Stanforth-Smith .9578 5:50:28 5:35:41 2 2 FIN 48:41
GB16 Wind Seaka B.Biggs-C.Burking John Gardiner Malcolm Jennings .9240 0:00:00 0:00:00 3 3 RET 0:00

Laser Short Course Series - 5

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
206754 Magic A.Whittell 1.0000 0:50:30 0:50:30 1 1 FIN 0:00
184238 Bunyip R.Nail .9378 1:01:29 0:57:40 2 2 FIN 7:10

Sharpie Short Course Series - 5

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA837 Uninvited G.Morris-C.Quinn Ian Shakleton 1.1248 1:00:02 1:07:32 1 1 FIN 0:00
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Greg Stewart 1.1763 1:19:54 1:33:59 2 2 FIN 26:27

Sharpie Short Course Series 6

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
WA864 Amber Dreams L.Francis-R.Nail Greg Stewart 1.1763 0:39:18 0:46:14 1 1 FIN 0:00

Tasar 2 Short Course Series 5

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2658 Usual Suspect A.Mann-P.Mann 1.0400 0:45:36 0:47:25 1 1 FIN 0:00
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 1.0400 0:46:30 0:48:22 2 2 FIN 0:57
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Udell 1.0400 0:48:38 0:50:35 3 3 FIN 3:10

Tasar 2 Short Course Serie 6

Boat NoBoat NameSkipperH'capElapsed TimeCorrected TimeOver LineOn H'capFinish CodeMinutes Off
2887 Elegantly Wasted N.Forster-R.Udell 1.0096 0:40:43 0:41:06 2 1 FIN 0:00
2860 Unleashed D.Dixon-Z.Dixon 1.0341 0:40:23 0:41:46 1 2 FIN 0:40
2658 Usual Suspect A.Mann-P.Mann 1.0399 0:43:16 0:45:00 3 3 FIN 3:54

This Report was generated by The Finishing Line Race Results Software Version 3. 6. 5
last updated on 14/12/2016
By System Administrator